![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12398099
*
nr 1239 8099
Spegel
204x63
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2019
kl 18:38:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/3 13:47:55
1
700 kr
4/3 18:12:52
2
Vinnande bud
4/3 18:33:29
3
900 kr
4/3 18:33:29
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1239 8099
Spegel
204x63
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/3 13:47:55 | 1 | 700 kr |
4/3 18:12:52 | 2 | Vinnande bud |
4/3 18:33:29 | 3 | 900 kr |
4/3 18:33:29 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53